Koster
5 maart 2026
Ook deze kussen die mijn vrouw heeft is zekers te spreken en wil niks anders weer hebben dan andere kussens
Rob
28 februari 2026
Best een fijn kussen moest er wel aan wennen nu slaap hij goed
R.W. van iterson Scholten
29 januari 2026
Het kussen voelt zacht en houd toch zijn stevige vorm. Het word niet zo plat als een dubbeltje en het voelt ook niet hard. Zeer goede kwaliteit, de beste die ik heb weten te vinden.
| Artikelnummer | 1222185 |
| Merk | Tempur |
| Breedte | 63 cm |
| Lengte | 43 cm |
| Hoogte | 12,5 cm |
| Vulgewicht | 2030 |
| Warmteregulatie | Voert gemiddeld warmte af |
| Slaaphouding | rug, zij |
| Neksteun | Nee |
| Type kussen | Traagschuim |
| Materiaal vulling | TEMPUR® materiaal |
| Materiaal tijk | 61% Polyester, 38% polyethyleen, 1% elastaan |
| Kussen navulbaar | Nee |
| Nekgedeelte navulbaar | Nee |
| Wasinstructies | tijk wasbaar tot 40°C (zie instructie waslabel) |
| Drooginstructies | niet drogen in de droger |
| Garantie | 3 jaar garantie volgens TEMPUR® voorwaarden |
Het juiste kussen hangt af van je slaaphouding, lichaamsbouw en persoonlijke voorkeur. Een goed hoofdkussen ondersteunt je hoofd en nek en helpt nek- en schouderklachten te voorkomen. Slaap je op je zij, rug of buik? Dat bepaalt welk kussen het beste bij je past. Ook de stevigheid van je matras en het materiaal van het kussen spelen een belangrijke rol.
Heb je last van nekpijn? Dan biedt traagschuim goede ondersteuning. Slaap je op je zij? Kies dan voor een steviger kussen, zoals latex. Heb je het snel warm? Een bamboe kussen helpt om koel en droog te blijven.
Als rugslaper heb je over het algemeen weinig ondersteuning van het kussen nodig om je nek in de natuurlijke houding te houden. Daarom is een middelhoog en niet te stevig kussen voor jou het meest geschikt.
Materialen zoals traagschuim of latex bieden goede ondersteuning en helpen je nek goed uitgelijnd te houden.
Als zijslaper heb je een steviger en dikker kussen nodig dan rug- en buikslapers, zodat je nek beter wordt ondersteund. Zo blijft je wervelkolom in een rechte lijn.
Materialen zoals latex of traagschuim zijn hiervoor geschikt, omdat ze voldoende ondersteuning bieden.
Als buikslaper kies je het best een dun en zacht kussen, zodat je nek niet te ver omhoog ligt. Zo voorkom je spanning in je nek en rug.
Materialen zoals dons of een zacht synthetisch kussen zijn hiervoor geschikt, omdat ze makkelijk meegeven.
Door kussen en matras goed op elkaar af te stemmen, blijft je wervelkolom in een natuurlijke lijn.
Op een stevig matras blijft je lichaam hoger liggen, waardoor een steviger kussen nodig is om je nek goed te ondersteunen. Op een zachter matras zakt je lichaam verder weg en volstaat meestal een lager of zachter kussen.
Je kussen blijft fris door het elke twee maanden te reinigen en/of luchten. Tijdens het slapen hopen vocht, huidschilfers en bacteriën zich in en op het kussen op.
Hoe je je kussen het beste schoonhoudt hangt af van het materiaal. Soms kun je het hele kussen wassen, maar vaak is alleen de tijk wasbaar of is luchten en bescherming met een molton voldoende. Controleer daarom altijd het waslabel.