Afspraak vóór 26 mei? Ontvang gratis beddengoed (t.w.v. €25) bij aankoop
Beter Slapen iD profiel Uitleg & test maken
M. M.
23 mei 2026
Heel tevreden over de hulp in de winkel, als met onze nieuwe matrassen. Voor mijn man was de keuze makkelijk, hij heeft geen rugklachten en koos voor de stevige variant, de Legend nummer 8. Ikzelf heb wel gauw last van mijn onderrug en koos de Legend 7, de iets zachtere variant dus. Ons vorige matras een Auping (waar ik vroeger, voordat de 'comfort'-zones in matrassen een standaard werden, heel tevreden over was) heeft nooit fijn gelegen. De kwaliteit van het matras was degelijk, maar ik ben vrij klein 1,59 m (en het peervormige type ;-)) en de zones zitten daar héél duidelijk in verwerkt en die zijn afgestemd op mensen met een gemiddelde lengte. Ik was altijd blij als als ik uit mijn bed kon. Dit nieuwe matras werkt wel voor mij, er zit wel iets van zones in, maar beter afgestemd en minder nadrukkelijk aanwezig door de afdeklagen o.a.. Ik vind de vering in de onderlaag ook echt prettig. Ik lig hier zoveel beter op. Kan ook weer gewoon af en toe op mijn rug liggen als ik wakker wordt (ik ben een zijslaper), dat kon ik echt nog geen minuut op mijn vorige matras. De verkoopster in de winkel was echt heel erg prettig. Ze was ontspannen en ik had geen enkel moment het gevoel dat ze me een bepaalde richting op wou duwen. Elk matras is een persoonlijke keuze, maar de gouden tip van haar die mij heeft geholpen is dat het bij het testen in elk geval al goed moet voelen, wat dan niet goed voelt gaat dat ook niet worden. Ook de tip dat als je bij het testen de neiging hebt te zoeken met je lijf naar de juiste manier van liggen, telkens net een beetje bij wilt stellen/verliggen, ook al lijkt dat minimaal, dat ook een signaal is.
Cornelis Moens
16 februari 2026
Het is een waar genoegen om naar bed te gaan . Dat zegt genoeg
Jos Peters
9 februari 2026
Top

| Artikelnummer | 1225771 |
| Merk | M line |
| Maatvoering | Tweepersoons |
| Breedte | 160 cm |
| Lengte | 200 cm |
| Dikte | 26 cm |
| Gewichtsklasse | tot 140 kg |
| Comfortzones | 7 zones |
| Hardheid | soepel |
| Slaaphouding | buik, rug, zij |
| Mate van ondersteuning | hoog |
| Warmteregulatie | Voert goed warmte af |
| Type matraskern | Latex |
| Type comfortlaag | talalay latex |
| Weerszijden beslaapbaar | Nee |
| Materiaal tijk | 69% polyester, 1% elastaan, 30% lyocell |
| Handvatten | Ja |
| Tijk afritsbaar | Ja |
| Anti huisstofmijt | Ja |
| Geschikt voor de volgende bedbodems | binnenvering bodem, lattenbodem met min. 28 latten, schotelbodem, spiraalbodem, (inzet)boxspring |
| Geschikt voor verstelbare bedbodem | Ja |
| Garantie | 5 jaar garantie volgens M line voorwaarden op de matraskern (bij registratie uit te breiden tot 10 jaar) en 1 jaar garantie op de matrastijk |
| Onderhoud | 1x per maand keren van hoofd- naar voeteneind;bovenzijde tijk wasbaar tot 60°C |
| Wasinstructies | tijk wasbaar tot 60°C (zie instructie waslabel) |
Combineer bijpassende producten voor een nog betere nachtrust én geniet van extra voordeel
Als je het snel koud hebt in bed dan is een matras met latex kern een hele goede keuze. Het materiaal isoleert je lichaamswarmte. Bovendien is de ondersteuning heel erg goed, omdat het heel elastisch is.
De levensduur van een kwalitatief goed latex matras is ongeveer 7 á 10 jaar. Dit hangt echter af van de samenstelling en dikte van het matras.
Latex wordt ook wel (schuim)rubber genoemd. Er zijn twee soorten latex matrassen: synthetische latex matrassen, gemaakt van een combinatie van natuurlijk en synthetisch latex en matrassen die puur bestaan uit natuurlatex. Latex is de afdeklaag van een matras. Dit zorgt ervoor dat het matras zacht en flexibel is en daarnaast zorgt voor optimale ondersteuning. Wanneer het hele matras uit latex zou bestaan, zou deze veel te zacht zijn, doorzakken en geen ondersteuning kunnen bieden.
Een latex matras biedt een uitstekend ligcomfort, dankzij het veerkrachtige en soepele karakter van het materiaal. Latex heeft een drukverlagende werking en vormt zich perfect aan je lichaam. Daarnaast is een latex matras zeer geschikt als je het snel koud hebt. Latex is gemaakt van duurzaam materiaal en is van nature brandwerend.
Een tijk wordt ook wel een matrashoes genoemd. De tijk is de hoes die over je matras heen zit, niet te verwarren met een molton of hoeslaken. De meestgestelde vragen over je matrastijk beantwoorden we hier.
Latex is relatief warm en ventileert minder goed. Hierdoor wordt latex als een warm type matras gezien en ervaren.